Lifebox Nedir : Ücretsiz Bulut Depolama

78
0

Lifebox nedir, lifebox ne işe yarar bunları bu yazımızda anlattık.

Sizde lifebox Turkcell uygulaması ile resimlerinizi ve önemli dosyalarınızı yedekleyebilirsiniz ve telefonunuz bozulsa veya kaybolsa bile yedeklediğiniz dosyaları kaybetmessiniz.

Teknolojinin geliştiği her geçen gün yeni teknolojik cihazlar piyasaya çıkıyor, bunlara uyumlu yeni mobil uygulamalar ve oyunlar yayınlanıyor.

Örneğin instagram uygulamasını kullanırken bile resim paylaşmadan önce farklı filtre programları kullanıyoruz.

Uygulama ve oyun çeşitliliği bu kadar çokken tabiki telefonlarımızın hafızaları yetmeyebiliyor ve çeşitli farklı çözümler arıyoruz. Tam da bu noktada turkcell lifebox nedir bunu açıklıyoruz.

Lifebox Ne işe Yarar & Turkcell Lifebox Nedir

Turkcell lifebox ile ücretsiz olarak fotoğraflarını, müzik dosyalarını, videolarını ve telefon rehberini güvenle turkcell lifebox servisine yedekleyebilir ve dilediğin an cep telefonundan veya bilgisayarından bu dosyalara ulaşabilirsiniz.

Yedeklediğiniz dosyalarınız turkcell lifebox servislerinde saklandığı için telefonunuzda ekstra yer kaplamaz yani yedekleme işleminnden sonra telefonunuzdan silebilirsiniz.

Üstelik turkcell lifebox paketlerinden yararlanmak için turkcell abonesi olmanıza gerek yok. Ios ve android marketlerden lifebox uygulamasını indirip, belirleyeceğiniz şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Uygulamayı indirip giriş yapan herkese turkcell lifebox 5gb bedava saklama alanı hediye. Eğer 5gb size yetmiyorsa ücret karşılığı ekstra saklama alanı satın alabilirsiniz.

Turkcell lifebox ne işe yarar ve turkcell lifebox nedir konusunda açıklamalar yapmaya devam ediyoruz. Şimdi nasıl kullanabileceğinizi resimlerle anlatalım.

Telefon hafızanız dolduğunda “yer aç” özelliğini kullanarak telefon hafızanızda kolayca yer boşaltabilirsiniz.

Ayrıca turkcell lifebox’a yüklediğiniz dosyalarınız eğer aynı zamanda telefonunuzda varsa lifebox bu dosyaları bulup sizden onay alarak telefonunudan siliyor ve boş alan açıyor.

Lifebox ne işe yarar ve Turkcell lifebox nedir sanırım artık anlamış olduk. Programın birçok özelliği var.

Örneğin otomatik yedekleme özelliği, bunu kullanırsanız telefonunuzda bulunan tüm fotoğraflar otomatik olarak yedekleniyor, çekilen fotoğraflar konum ve çekildiği tarihlere göre saklanıyor.

Turkcell lifebox uygulamasında saklanan fotoğraflarınızı paylaş özelliği sayesinde dilerseniz kolayca sosyal medyadaki arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Video konusunda ise işlemler biraz farklı, bu işlemi manuel yapmanız gerekli. Uygulama içerisinde yer alan “+” butonuna tıklayarak veya webden yükle butonuna tıklayarak kolayca yükleyebilirsiniz.

Turkcell lifebox rehber yedekleme özelliğini sayesinde sim kart değişikliği veya telefon arızası durumlarına karşı rehberinizde olan kişileri kaybetmeye son.

Rehber yedekleme özelliği ile 5000 kişiye kadar kişi yedeklemesi yapabilir, ve dilediğiniz zaman cepten, webden erişim sağlayabilirsiniz.

Uygulama içerisinde bulunan fotoğraflarınızla 30 saniyelik kolaj videolar oluşturabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bunlarla birlikte word ve pdf uzantılı içeriklerinizi de turkcell lifebox depolama alanında saklayabilirsiniz.

Turkcell lifebox depolama uygulamasını kullanmaya başlamak ve turkcell ücretsiz 5gb internet saklama alanınızı kullanabilmek için turkcell abonesiyseniz LIFEBOX yazıp 2200’a sms gönderebilir, farklı bir operatör abonesi iseniz ios veya android appstore uygulamasından indirebilir, kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sosyal medya uygulamaları ile de senkronize çalışabilen turkcell lifebox bu alanda çok pratik bir kullanım sunuyor.

Instagram ve facebookta bulunan tün arşivlerinizi lifebox uygulamasına tek tıkla yükleyebilirsiniz. Bunun için lifebox ayarlar kısmından sosyal medya seçenekleri bölümüne göz atmanız yeterlidir.

Yazımızda sizlere Lifebox Ne işe Yarar, Turkcell lifebox nedir anlatmaya çalıştık. Soru ve görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.
1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.

Loading...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here